Замість газу - листя (користь опалого листя)

Замість газу - листя: українець придумав нове нестандартне паливо

Газ, вугілля і дрова - в минулому. Їм на зміну прийшли опале листя і макулатура, вважає житель Дніпра Максим Сорока. Умілець придумав незвичайне паливо, яке допоможе заощадити на опаленні в холодну пору року.
Листяні брикети Максим робить за допомогою спеціального преса. Виготовити його можна самостійно, запевняє умілець. Обійдеться це задоволення приблизно в 400 гривень.
Для самого палива підійде сухе листя, солома, лоза, тирса або навіть водорості - будь-які рослинні відходи. В якості сполучного  матеріалу потрібні подрібнений папір або крохмаль. Компоненти необхідно подрібнити й змішати будівельним міксером у пропорції 1:6 або 1:9, де 1 буде макулатура. Далі отриману масу поміщають під прес.
За спостереженнями Максима, листя з різних порід дерев горить і зігріває по-різному. Приміром у листя каштана теплотвірна здатність (ТЗ) становить - 2300 кКал / кг, листя липи - 2850 кКал / кг. А біовідходи тополі мають ТЗ на рівні 2900 кКал / кг!
Освоїти таку технологію захотіли багато жителів Дніпра і області. На рахунку Максима вже кілька майстер-класів. Крім того умілець активно виступає за чистоту навколишнього середовища та ефективне використання природних ресурсів, зокрема і опалого листя.

Інші міні-проекти з теми "Опале листя: користь чи шкода" ви знайдете за посиланням: http://geographer.com.ua/content/mini-proekti-z-prirodoznavstva