Сценарії, виховні години та інші матеріали до Дня української писемності та мови

Коротко про свято - День української писемності та мови

Увага! Сценарії можна скачати у вкладеннях нижче.

День украї́нської писе́мності та мо́ви - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Також у День української писемності та мови за традицією:
- покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Скачати матеріали (сценарії, вірші, виховні години, презентації та інші матеріали) до Дня української писемності та мови ви можете у вкладеннях нижче:

1. Виховна година для початкової школи Наша мова солов’їна (скачати нижче у вкладеннях)

2. КВК «Мова кожного народу неповторна і своя» (для учнів 7-8 класів)

3. Мовно-літературний КВК для учнів 5-х класів «Ну що б, здавалося, слова!»

4. Виховний захід "Наша мова, наша пісня"

5. Сценарій виховного заходу до Міжнародного дня рідної мови «Мово рідна моя, не мовчи»

6. Квест до Дня української писемності (Джерело)