Сценарій до дня Святого Миколая

Затамуйте, друзі, подих: Миколай сьогодні ходить.
У віконце заглядає, подарунки підкладає.
Звечора повірте в диво, ну а зранку вже сміливо
Під подушку заглядайте і дарунки забирайте.

Сценарій свята до дня Святого Миколая

Дійові особи:
Ведучий.
Святий Миколай.
Два янголи.
Діти.
Два чортики.
Т а р а с и к.
Святий Миколай народився близько 280р. у Ликійській місцевості Його батьки, Феофан і Нонна, старанно і з любов’ю виховали свого одинака. У молодості, приборкавши людські пристрасті віддався він священицькій службі, згодом став ігуменом. По смерті батька розділив майно серед убогих.
Кажуть, що св. Миколай палкою молитвою втихомирив збурене море, врятувавши корабель і супутників. А ще міг зцілювати калік, сліпих, недужих. Помер 19 грудня 342р. зі словами:»У руки твої, о Боже, передаю дух свій».
Поховали його у престольній церкві в Мирах Ликійських. На нашу землю культ св. Миколая приходить водночас із християнською вірою. У другій половині XI ст. була збудована в Києві церква святого Миколая на могилі Аскольда. Також у Києві князь Ізяслав Святославович у 1073 році засновує жіночий монастир під покровом св. Миколая. До найстаріших церков св. Миколая належить і Миколаївська церква у Львові.
Був дуже шановним св. Миколай серед Війська Запорозького. Козаками було збудовано понад 60 церков, значна частина яких з іменем св. Миколи.
Слава отця Миколая спричиняла й виняткову славу його імені серед українців. Де ім’я носили такі визначні діячі української культури, як Микола Костомаров, Микола Лисенко, священик Микола Устиянович та інші. Це горде й водночас тепле ім’я, що в перекладі з грецької означає «переможець народу».

Дія перша
Ведучий, Іде Святий Миколай полями й лугами, а за ним поспішають янголики, що несуть дарунки для добрих та чемних дітей. Ходить св. Чудотворець по всіх-усюдах, минає хати, загороди, міста й села, благословляє і потішає бідних і
нужденних,
Св. Миколай. Вітаю вас, діточки? Мені розказали мої янголи, що всі ви розумні і чемні були: у школі вчились, батькам допомагали і рідною мовою скрізь розмовляли. Хоч часом на зле вас чорти підмовляли, та ви їх молитвою повідганяли і чемно зустріли мене цього року. Ви діти чудові, чудові нівроку. Тож пильно учіться, до школи ходіть, свою Україну шануйте й любіть. Любіть її вірно, свою Україну, – і я вас ніколи й ніде не покину. Ану, йдіть до мене, мої янголи – а що там ви дітям у дар принесли?
З’являються два янголи. Один несе тоненьку книжечку, а другий – товстелезну.

Повністю скачати сценарій за посиланням "Скачати" нижче: