Підсумково-узагальнюючий урок "Земля на плані та карті"

Навчальний предмет. Загальна географія. 6 клас
Розділ. Земля на плані та карті
Тема. Узагальнення знань з теми «Земля на плані та карті»
Тип уроку:  урок – усний журнал

Автор:
Прудивус Борис Анатолійович
учитель географії Наливайківського НВО
"ЗОШ I-II ступенів – дитячий садок"
Макарівського району Київської області

Тема. Узагальнення знань з теми «Земля на плані та карті»
Мета: систематизувати знання учнів з теми «Земля на плані та карті»; закріпити навички й уміння визначати за географічною картою азимути, напрямки, географічні об’єкти, вимірювати відстані за допомогою масштабу; закріпити знання учнів про способи зображення земної поверхні, прийоми визначення напрямків, взаєморозташування об’єктів за градусною сіткою карти та географічними координатами; розвивати логічне мислення, вміння висловлювати та відстоювати свою точку зору; сприяти розвитку творчих здібностей учнів; виховувати пізнавальний інтерес до географії.
Обладнання: план місцевості, фізична карта півкуль, кросворди, схеми, умовні топографічні знаки, сторінки саморобного журналу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Багато хто з вас, діти, любить читати, тому я пропоную почитати сьогодні наш незвичайний журнал «Юний картограф», який відкриє перед вами багато цікавих сторінок.
IV. Узагальнення знань з теми
1. Перша сторінка журналу «Слово про карту»
У нашому журналі є цікава стаття – «Слово про карту».
Географічна карта – геніальне творіння людської думки. Вона з’явилася на зорі людської цивілізації і багато століть служить людям для пізнання довкілля. Географічні карти несуть, зберігають, передають нам величезну інформацію про Землю, її природу, заняття людей. Карта – крихітна модель світу, дивовижний витвір розуму й рук людських. Це не лише науковий документ, а ще й елемент культури людства. Це про неї сказав відомий географ Микола Баранський: «Карта – альфа й омега географії, початковий і кінцевий момент географічного дослідження. Карта – друга мова географії». Прочитавши наш журнал, ви зрозумієте, що мав на увазі відомий учений.

Повністю скачати матеріали за посиланням "Скачати" нижче: