Перший урок для учнів 7-9 класів «Щоб у серці жила Батьківщина» (2016/2017 н.р.)

Тема уроку: «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України»
(заняття для учнів 7-9 класів)

Мета: актуалізація ідеї соборності та суверенності держави – головних передумов розвитку незалежної України; формування та розвиток
громадянської, історичної та національної свідомості школярів; формування активної громадянської позиції учнів і почуття патріотизму.
Хід заходу
Учитель. Сьогодні на першому уроці я пропоную створити газету, яка буде незвичайною – «живою». Ми самі станемо її видавцями. Тема нашої газети - «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-тиріччя незалежності України». Слово головному редакторові.
Головний редактор.
Видавати газету дуже цікава і відповідальна справа. І відкриває її передова стаття. Давайте звернемося до наших журналістів. Отже, відкриваємо першу сторінку нашої газети.
Перша сторінка.
«НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. ВІД 1991-ГО – НАЗАВЖДИ»
Учень 1. Україна незалежна уже 25 років. Хоча в історичних масштабах цей часовий проміжок незначний, однак наш народ пройшов тернистий шлях, перш ніж здобути таку омріяну незалежність. Дорогою ціною дісталася державі незалежність, адже нашому народу довелося пройти через утиски і в’язниці, зради та довгу героїчну боротьбу за свободу. Україна – це країна болю і краси, смутку і звитяжної відваги, відчаю і незламної віри. Шлях України до своєї незалежності осяяний постатями її патріотів, які віддали себе служінню держави, її майбутньому процвітанню.
Учитель. 2016 рік, рік відзначення Україною 25-ліття своєї незалежності, Український інститут національної пам'яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. Давайте пригадаємо ці історичні події.
(На екрані з’являються ці дати, діти розповідають про події, пов'язані з ними)
Учень 2.  22 січня 1919 року – на Софійській площі в Києві урочисто проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. З цього часу питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів. Упродовж наступних десятиліть Акт злуки залишався символом боротьби за незалежну, соборну державу.

Повністю скачати урок за посиланням "Скачати" нижче: