Опале листя: користь чи шкода? (Варіант 2)

Опале листя: користь чи шкода

(Міні-проект з природознавства для 5 класу)

Спостерігаючи за тим, що населення робить з опалим листям, я дійшла висновку, що найчастіше палить. Побачити вечірні вулиці в селах, затягнуті димом, – типове явище восени. І палять листя найчастіше на городах. Звичайно, після спалювання залишиться попіл, який є цінним добривом, але шкоди від цього процесу буде, мабуть , більше. Адже під час спалювання у ґрунті згорить гумус, який надає йому родючості. На місці, де була палаюча купа листя, декілька років не буде урожаю у рослин, які там висаджуватимуть. Адже всім відомо, що ґрунт утворюється дуже повільно. У підручниках написано, що для утворення ґрунту потужністю два сантиметри необхідно близько ста років.

До того ж дим від спалювання небезпечний для здоров’я, бо листя містить багато шкідливих речовин, яке воно «відфільтрувало» з повітря. Якщо людина надихається таким димом, то може захворіти на хвороби повітряних шляхів: астму, бронхіт. А якщо у вогонь кидають побутові відходи – пластикові пляшки, поліетиленові пакети, капрон, то під час згорання виділяється діоксин – дуже небезпечна для здоров’я речовина.

Опале листя можна застосовувати по-іншому, і тоді від нього буде більше користі. Адже це цінне природне органічне добриво. Найефективніше буде, якщо з нього утвориться перегній. Для цього потрібно облаштувати контейнери з підручного матеріалу, наприклад, дощок. У ці ємкості щільно утрамбувати зібране листя і залишити на декілька років. За 3-4 роки воно повністю перегниє і перетвориться на однорідну масу – перегній. Тоді ним можна удобрювати рослини як у відкритому ґрунті, так і добавляти в горщики з кімнатними рослинами чи у ящики з розсадою.

Листовий перегній покращує структуру ґрунту, робить його більш пухким, легким. У такому ґрунті швидше поселяються живі організми.

Я вважаю, що слід проводити роз’яснювальну роботу серед населення, розповідати йому про правильне використання опалого листя. А якщо вже виникла така ситуація, що його треба спалити, то робити це можна лише далеко від населеного пункту, враховуючи напрям вітру.

Замість газу - листя (користь опалого листя): http://geographer.com.ua/content/zamist-gazu-lystya-koryst-opalogo-lystya

Захищено авторським правом. Дозволено некомерційне використання. При копіюванні пряме посилання обов'язкове.