Конспект Першого уроку "Україна - єдина країна" "Я єсть народ..."

План-конспект Першого уроку 2014-2015 навчального року

«Україна - єдина країна»

Тема уроку: «Я єсть народ, якого

Правди сила ніким звойована ще не була!»

Мета уроку:

формувати у школярів ціннісного ставлення до Батьківщини; шанобливого ставлення до трудових та ратних подвигів співвітчизників;

розвивати в учнів почуття гордості за славне минуле рідного народу, національної самосвідомості та громадянської активності;

наставляти на зміцнення єдності і дружби всіх народів, що проживають на території України;

виховувати патріота, який знає і поважає традиції свого народу, трудівника, люблячого свою землю, громадянина, готового захищати свою Батьківщину; прагнення примножувати своєю працею здобутки українського народу.

Очікувані результати:

формування ціннісного ставлення до держави, українського народу, його мови, звичаїв і традицій;

розширення знань учнів про історичне минуле України;

усвідомлення цінності людського життя та тих складових частин, які впливають на нього, роблять його багатогранним, плідним і корисним.

Форми заняття:

філософський діалог;

полемічна бесіда;

круглий стіл;

дискусія.

Обладнання до уроку:

Державні символи України; плакат із висловами відомих людей про Батьківщину; хліб, сіль, український рушник, колосся пшениці, букет осінніх квітів, портрети відомих українців, карта України і Черкаської області.

Хід уроку:

Зацвітає калина,

Зеленіє ліщина,

Степом котиться диво-луна,

Це моя Україна,

Це моя Батьківщина,

Що, як тато і мама, одна.

А. Камінчук

До учителя!

Тема патріотизму – нині актуальна, нагальна тема для вітчизняної педагогіки. Як пробудити в дитині почуття любові до Батьківщини? Саме «пробудити», тому що воно є в кожній душі, і треба його посилити точним, чистим тоном. Не можна змусити любити Вітчизну. Любов треба виховувати. Саме ця аксіома має бути найпріоритетнішою на Першому уроці цього навчального року. Всі педагогічні методи, підходи, вправи мають нести силу виховання патріотизму, єдності і братерства.

Повністю скачати урок тут: