Дистанційне навчання, географія 11 клас, тема «Економіка України в міжнародному поділі праці»

Географія, 11 клас. Тема «Економіка України в міжнародному поділі праці»

Шановні одинадцятикласники! Розділ ІV «Суспільна географія України» є останнім у вивченні шкільної географії. Ви першими мали змогу пригадати навчальний матеріал, який вивчали в попередніх класах. З метою систематизації знань, умінь і навичок з географії та якісної підготовки до ЗНО було введено курс «Географія» в 11 класі. Цей курс був цікавим по-особливому для тих, хто любить географію. 
Ви продовжуєте  користуватись сайтом за посиланням. Тут зібрані всі навчальні матеріали, які ми розглядали упродовж дистанційного навчання під час карантину.

 
Географія, 11 клас. 
Тема 1: Сучасні риси національної економіки України. Конкурентні переваги України на світових ринках сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів.
Тема 2: Сучасні тенденції та регіональні відмінності розвитку енергетики в Україні. Замкнутий технологічний цикл розроблення і виробництва літаків в Україні, експорт та імпорт авіаракетної техніки.
Тема 3: місце України в глобальних ланцюгах доданої вартості виробництва та реалізації електронної продукції. Виробництво фармацевтичної продукції та продукції побутової хімії. Особливості розвитку й просторової організації виробництва меблів, текстилю, одягу, продуктів харчування.

1. Опрацюйте §§ 29 – 32.
2. Пригадайте з курсу «Географія, 9 клас» з яких секторів складається економіка України? Який сектор економіки є провідним  в Україні? Чому?
3. Пригадайте визначення понять «експорт», «імпорт», «міжнародний  поділ праці»
4. Які показники застосовують для характеристики стану національної економіки України? (Схема додається)
5. Проаналізуйте, яке місце України в світовій економіці? (таблиця 1)

Таблиця 1. Місце України в світовій економіці, ВВП, $ млрд.(Таблиця додається)

6. Основні риси національної економіки на сучасному етапі - це  суверенізація, структурна перебудова, розвиток підприємництва, становлення конкурентоспроможного національного товарного виробництва, соціологізація, екологізація. За яких умов, на вашу думку, Україна  стане постіндустріальною країною?
7. Поясніть, чому Україна виступає експортером сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів?
8. Проаналізуйте динаміку  зовнішньої торгівлі України товарами  за схемою 1. Який висновок ви можете зробити? Що є основною причиною зниження динаміки зовнішньої торгівлі  товарами України з 2014 року?

Схема 1. Динаміка зовнішньої торгівлі України товарами, млрд. дол. США (Схема додається)

9. Виконайте практичну роботу № 10 «Аналіз секторальної структури економіки України».
10. Чому за роки незалежності України вводили в експлуатацію нові блоки на АЕС? На яких  атомних  електростанціях  введено в експлуатацію    чергові блоки? Навіщо це проводиться?
11. Доповніть таблицю 2: 

Таблиця 2. Промислові виробництва України, продукція яких відправляється на експорт (Таблиця додається)

12. Назвіть головні чинники  створення в Україні заводів ТНК зі складання окремих напівфабрикатів і компонентів електронної промисловості.
13. Пригадайте, що таке «додана вартість»? Зростання доданої вартості на рівні країни свідчить про ефективність її економіки й дає можливість підвищити рівень життя. Не випадково між країнами існує конкуренція за місце й роль у глобальних ланцюгах доданої вартості.

Чи знаєте ви, що прикладом інтеграції України у глобальні ланцюги доданої вартості є завод «ВЕТ Аутомотів Україна» (м. Виноградів, Закарпатська обл.) . Він виробляє електронні системи підігріву сидінь для відомих марок легкових автомобілів. Це одне з підприємств світового лідера в цій сфері діяльності — німецької фірми WET «Аутомотів Системс».

14. Обґрунтуйте, чому провідні за людністю міста України є головними центрами харчової промисловості в державі?
15. Чому більшість підприємств меблевої промисловості належить вітчизняним юридичним особам?
16. Чому  більшість продукції  побутової хімії розміщено у малих і середніх за людністю містах?
17. Чому,  на вашу думку,останнім часом,  галузі легкої промисловості в Україні зазнали спаду виробництва ?
18. Пригадайте, що таке «транспортні коридори» та яка їх роль в розвитку економічних взаємозв’язків між державами? Яку роль відіграють транспортні коридори, що проходять територією України?
19. До якого сектору економіки відноситься офшорна  розробка програмного забезпечення в Україні?
20. Чому Карпати є найбільшим рекреаційним потенціалом у розвитку третинного сектору економіки України?

Матеріали підготувала Бондаренко Лідія Дмитрівна, учитель географії Рокитнянського КЗЗСО №2 Рокитнянської районної  ради Київської області

Повністю скачати матеріали до заняття з усіма додатками можна у вкладенні нижче: