Сценарії, виховні години та інші матеріали до Дня української писемності та мови

Коротко про свято - День української писемності та мови

День украї́нської писе́мності та мо́ви - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Також у День української писемності та мови за традицією:
- покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Скачати матеріали (сценарії, вірші, виховні години, презентації та інші матеріали) до Дня української писемності та мови ви можете у вкладеннях нижче:

1. Виховна година для початкової школи Наша мова солов’їна (скачати нижче у вкладеннях)

2. КВК «Мова кожного народу неповторна і своя» (для учнів 7-8 класів)

3. Мовно-літературний КВК для учнів 5-х класів «Ну що б, здавалося, слова!»

4. Виховний захід "Наша мова, наша пісня"

5. Сценарій виховного заходу до Міжнародного дня рідної мови «Мово рідна моя, не мовчи»